Typy męskiej sylwetki

Typy męskiej sylwetki – poznaj rodzaje męskich sylwetek

Męskie sylwetki, podobnie jak sylwetki kobiet, dzielą się na różne typy. Wiedza o nich pomaga dobrać odpowiednią stylizację, która nie tylko pomoże podkreślić wszelkie atuty męskiej sylwetki, ale także zniweluje pewne niedoskonałości. Każdy typ sylwetki cechuje się odpowiednimi zasadami ubioru, które pomagają w znalezieniu perfekcyjnych stylizacji.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje sylwetek męskich?

Męskie sylwetki dzieli się zazwyczaj na cztery typy. Każdy z nich podzielony jest na podstawowe cechy budowy ciała.

Jednym z najlepszych sposobów określania typu sylwetki jest proporcjonalność ciała, która w dużej mierze wpływa na wizualny odbiór danej osoby. Męskie sylwetki mogą prezentować się atrakcyjnie, podkreślając atuty mężczyzny, o ile zostaną zachowane pewne zasady ubioru, zgodne z określonym rodzajem sylwetki.

Sylwetka męska typu A – gruszka

Jest uznawana za najbardziej popularny rodzaj sylwetki wśród mężczyzn. Zazwyczaj charakteryzuje się zgrabnym ciałem, w którym najbardziej kłopotliwymi partiami są brzuch oraz pośladki. Ramiona często są nieco węższe niż biodra.

Dla podkreślenia atutów sylwetki, przy jednoczesnym zniwelowaniu jej mankamentów, pomocne będą wszelkie koszulki z dekoltem typu V oraz spodnie z podwyższoną talią. Najlepiej sprawdzą się t-shirty i koszule bez wzorów.

Sylwetka męska typu I – ołówek

Typ sylwetki zazwyczaj określany jako bardzo młodzieńczy, chłopięcy. Mężczyzna o takiej budowie ciała charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest wysoki i szczupły. Zazwyczaj zachowane są odpowiednie proporcje między klatką piersiową a biodrami.

Dla tego typu męskiej sylwetki, najlepiej sprawdzają się stylizacje złożone z kilku warstw. Dwurzędowe marynarki i koszule w pasy mogą okazać się bardzo pomocne, ponieważ optycznie poszerzają ramiona.

Sylwetka męska typu O – jabłko

Charakteryzuje się przede wszystkim większym, odstającym brzuchem. Mężczyźni z typem sylwetki typu jabłko zazwyczaj mają szczupłe nogi, które mogą kontrastować z górnymi partiami ciała. Ten rodzaj sylwetki dotyczy przede wszystkim mężczyzn krępo zbudowanych i niskich.

Stylizacje przeznaczone dla jabłek powinny opierać się na ubiorze, który optycznie wysmukli i wydłuży ciało. Odpowiednio dobrany strój jest także w stanie ukryć wystający brzuch. Doskonale sprawdzą się dłuższe marynarki połączone z koszulami lub t-shirtami z dekoltem w serek. Odpowiednie są przede wszystkim stonowane kolory i delikatne, niekrzykliwe wzory ubrań.

Sylwetka męska typu V – trójkąt

Męska sylwetka typu trójkąt jest uznawana za idealny rodzaj. Panowie charakteryzują się smukłą, atletyczną budową ciała. Zazwyczaj tors jest znacznie szerszy niż biodra, a dodatkowo ręce i nogi są widocznie umięśnione.

Dla tego typu sylwetki rodzaj stylizacji może być bardzo różnorodny. Sprawdzają się zarówno ciemne garnitury, jak również wzorzyste koszule. Dla zachowania odpowiednich, wizualnych proporcji ciała, nie zaleca się ubierania zbyt obcisłych spodni. Niekorzystne mogą okazać się również przylegające do ciała swetry i koszulki, które dodatkowo poszerzą tors.